Asset Grup
Tareks Sisteminde E-Devlet Şifresi Kullanımı Devreye Alındı
MVZ236364


Mevcut durumda TAREKS (Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi) sistemine giriş ve başvuru işlemleri elektronik imza ile sağlanmaktadır.

Ticaret Bakanlığınca yapılan güncelleme ile ihracatçı ve ithalatçıların başvurularını daha kolay ve alternatif bir yolla yapabilmelerini teminen, TAREKS’e girişte ve başvuru işlemlerinde e-devlet şifresinin kullanımı devreye alınmıştır.

Kullanıcılar bundan böyle TAREKS’e e-devlet şifreleri ile bir kez giriş yaptıktan sonra sistem içerisinde yaptıkları onay işlemlerinde tekrar şifre girmeye veya elektronik imza kullanmaya gerek duymayacaklardır.

Böylece, kullanıcılar elektronik imzaya ilave olarak istedikleri internet tarayıcısından e-devlet şifreleri ile TAREKS’e kolaylıkla giriş yapabilecek ve işlemlerini daha hızlı tamamlayabilecektir.

Konu ile ilgili Ticaret Bakanlığı duyurusu aşağıdaki linktedir.

https://ticaret.gov.tr/duyurular/tarekste-e-devlet-sifresi-kullanimi-devrede

Bu e-posta bildirim tercihleriniz düzenli Mevzuat Bülteni almak üzere ayarlandığı için gönderilmiştir. Eğer mevzuat bildirimlerini almak istemiyorsanız lütfen linke tıklayarak optimus@assetgrup.com.tr e-psota adresine konusunda "unsubscribe" yazan boş bir mail atınız.

Telif Hakkı © 2003-2023 Asset Grup. Tüm hakları saklıdır.