Asset Grup
Bazı Ürünlerin İthalatında İGV Uygulanması Hakkında Karar-2--17.08.2017

Buhar kazanları, kızgın su kazanları ile bu ürünlerin aksam parça ve yardımcı cihazları, merkezi ısıtma kazanları ile bunların aksam parça ve yardımcı cihazları, akaryakıt brülörleri, asansörler ve bazı aksam parçaları, yürüyen merdivenler ve platformlar,8539.50.00.00.00GTİP de yer lan led ampullerin ithalatında ekli tablodaki oranlarda ilave gümrük vergisi uygulaması başlatılmıştır.

AB, EFTA ve aramızda STA olan ülkeler menşeli eşyalar ilave gümrük vergisinden muaftır.(ekli tablonun alt kısmında muaf ülkeler sayılmaktadır.)

17.08.2017tarihindenönce bir taşıma belgesi düzenlenerek yüklemesi yapılmış ürünlerin 45 gün içerisinde beyannamesinin tescil edilmesi veya özet beyanının verilmiş olması şartıyla ilave gümrük vergisi uygulanmayacaktır.
Bu e-posta bildirim tercihleriniz düzenli Mevzuat Bülteni almak üzere ayarlandığı için gönderilmiştir. Eğer mevzuat bildirimlerini almak istemiyorsanız lütfen linke tıklayarak optimus@assetgrup.com.tr e-psota adresine konusunda "unsubscribe" yazan boş bir mail atınız.

Telif Hakkı © 2003-2015 Asset Grup. Tüm hakları saklıdır.
Ek dosya: Bazi Urunlerin Ithalatinda IGV Uygulanmasi Hakkinda Karar-2-17.08.2017.docx